Uitslagen 12 uurs nachtkoppel

terug naar overzicht

Zondag, 13 september 2020

Zie verslag!

Jaarlijkse 12 uurs nachtkoppel HSV de Brasem12 september 2020

Vandaag 12 september 2020 was het weer zover voor een nachtje vissen op de Vecht. Om half zes was de loting bij Hiawatha en iedereen was dan ook aanwezig. Door de Corona had ik besloten om alle nummers apart in een envelop te doen en random een naam
te pakken die dan zijn pleknummer kon pakken. We hebben een mooi en ruim parcours (dank aan Fam. Wennemars) opgezet met 60 meter afstand tussen de koppels. De kopplekken werden getrokken door Epping en Bisschop op nummer 15 en Oude Breuil en Lieshout op nummer 1. 
 
Om 19.00 uur kwam het startsein en mocht iedereen beginnen met voeren, het weer was lekker, weinig wind en een redelijke temperatuur. Mijn maatje (Lieshout) begon gelijk op 20 meter gelijk met het scheppen van een paar leuke Brasems terwijl ik de eerste anderhalf uur geen beet zag aan de overkant. Toen het donker begon te worden mocht ik mijn 1e Brasem bijtellen, ook bij de buren dachten wij redelijk wat gespartel te horen van Brasems die werden geschept.
Hoor ik dit nu goed? Hoor ik indianen gejoel en trommels? Een herrie vanuit het maisveld die langs de hele Vecht te horen was, alsof de indianen een regendans aan het doen waren, Kluk Kluk en Verige Haan zongen er lustig op los alsof hun leven er vanaf hing. Wij waren nog even bang dat we midden in de nacht gescalpeerd zouden worden door Kluk Kluk en zijn andere koekwous vrienden maar dit viel gelukkig mee en tegen een uurtje of 02.00 uur was het weer rustig. Rustig was het ook met de vangsten, je zag al menig koppelmaat een rondje doen met de vraag “hoe geet hier dan?”. De vis was niet heel erg los en de Vecht stroomde dan ook voor geen meter waardoor het vangen van vis het al een stukje moeilijker maakt. 

Om 23.00 uur konden de deelnemers zich te goed doen aan een heerlijk balletje gehakt gesponsord door HSV de Brasem en Keurslager Veltmaat uit Ommen. Na het balletje werd er weer fanatiek gevist en hoopten de meeste dat de vis in de nacht toch nog even zijn best zou doen. Helaas zag ik de eerste auto om 1 uur al wegrijden die had dus nog 6 uur om wat aan zijn vangsten te doen. Ik vind het altijd jammer dat mensen eerder weggaan, je doet mee aan een wedstrijd en dan vallen de vangsten tegen, dit kan! Maar om nou op de helft van de wedstrijd weg te gaan vind ik wel heel erg vlotjes. 

Om 07.00 uur het eindsignaal van de wedstrijd, inmiddels waren Ab, Tim en Alwin bij mij op de plek om de weegschaal op te halen en te gaan wegen. Altijd fijn dat onze mensen uit het bestuur willen helpen om te wegen, klasse! Er werd bij nummer 15 begonnen met wegen en uit de verhalen die we in de nacht hoorden moesten wij ons het meeste zorgen maken om de plekken 15 en 13. Het koppel Epping en Bisschop op nummer 15 hadden 35 kilo en 880 gram weten te vangen, koppel Kregel en van de Gronde op nummer 13 wisten 27 kilo en 190 gram te vangen en koppel Yu vader en zoon op nummer 4 wisten 30 kilo en 670 gram binnen te hengelen, toch knap dat je dit midden in het parcours weet te vangen. Toen was het weegteam bij ons en we kregen al te horen dat we minimaal 35 kilo en 880 gram moesten hebben om als winnaar uit de bus te komen. Het eerste netje werd gewogen en bracht 15 kilo en 90 gram, net nummer 2 werd gewogen en was 8 kilo en 500 gram, toen netje nummer 3 die moest volgens de berekening minimaal een kleine 13 kilo wegen om met de winst naar huis te kunnen gaan, helaas voor ons kwam dit gewicht uit op 12 kilo en 90 gram waardoor wij 260 gram te kort kwamen om nummer 1 te worden. Wel uiteraard de felicitaties voor het koppel Epping en Bisschop voor de mooie overwinning en door deze overwinning kon men met 160 euro terug naar huis gaan. 

Namens HSV de Brasem wil ik iedereen bedanken voor zijn deelname en hopelijk tot volgend jaar ergens in september.

Uitslagen:

1e - Epping en Bisschop - 35 kilo en 880 gram - 160 euro

2e - Oude Breuil en Lieshout - 35 kilo en 620 gram - 120 euro

3e - Yu en Yu - 30 kilo en 670 gram - 100 euro

4e - Kregel en van de Gronde - 27 kilo en 190 gram - 70 euro

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies